Aktualności

Kolejkomat (system kolejkowy) - Kolejkomat zintegrowany z systemem zamawiającego

Kolejkomat zintegrowany z systemem zamawiającego

Często ulegamy pokusie, aby nasz system lub program komputerowy przeznaczony do naszej codziennej pracy, integrować z innymi rozwiązaniami informatycznymi.

Nie od dziś wiadomo, że jeśli coś jest do wszystkiego to często okazuje się, że jest to do niczego. Czasem jednak, ma to sens. Dla przykładu, jeśli system do fakturowania potrafi również wysłać fakturę na maila klienta, to jest to niewątpliwy plus i ułatwienie dla nas. Wysyłanie maili nie jest jego podstawowym celem – jednak to potrafi. Czy to oznacza że program jest zintegrowany z mailami?

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku funkcjonalności opisanej powyżej nie ma to wiele wspólnego z integracją systemów. Gdyby zatem zintegrować program do wystawiana faktur z serwerem pocztowym do wysyłania poczty? No cóż, technicznie pewnie się da, ale czy naprawdę chcemy wysyłać, odbierać pocztę poprzez program do fakturowania? Przecież nasz program pocztowy potrafi o wiele więcej! Może wysyłać załączniki, może filtrować spam, tworzyć książki adresowe, grupować je i wiele innych przydatnych funkcjonalności, których przecież w programie do fakturowania nie potrzebujemy – a wręcz by przeszkadzały i wprowadzały bałagan.

Dlatego nikt nie integruje programów do wystawiania faktur z serwerami pocztowymi. Co prawda programy te często potrafią wysyłać faktury na maila – ale jest to funkcjonalność napisana dla modułu fakturowanie, a nie integracja.

To samo dotyczy wielu innych programów. W tym systemów do obsługi kolejek. Tzw. „Kolejkomatów”.  Integracja naszego programu z takim systemem z pewnością poważnie ograniczy nasze możliwości co do obsługi tego drugiego – czyli kolejkomatu. Zapewne ograniczy się do wywołania biletu z kolejki lub co najwyżej do kilku podstawowych czynności. 

Nie ma to jak profesjonalny system dedykowany wyłącznie do obsługi kolejek. Przemyślany, zaprojektowany i wykonany od samego początku do końca z myślą o obsłudze kolejek. Bez kompromisowy. Taki, którego nic nie ogranicza. Taki, który potrafi zrobić z biletem to, czego żąda od niego użytkownik, a nie to co umożliwia system integrujący. Dodatkowo jeśli program będzie napisany z myślą, aby nie przeszkadzać naszej głównej aplikacji – to jest to właśnie to, co jest nam potrzebne.

Z jednej strony obsłużymy kolejkę dokładnie tak jak chcemy, a z drugiej możemy bez przeszkód pracować na domyślnym programie którego używamy na co dzień. Nie może nas spotkać nic lepszego. 

Nie integruj na siłę swoich systemów, bo doprowadzi to do tego, że nie będziesz zadowolony ani z jednego systemu, ani z drugiego. W przypadku systemów kolejkowych zawsze lepiej posiadać dedykowane do tego oprogramowanie.

Najważniejsze, podstawowe wymagania jakie musi spełniać system kolejkowy (kolejkomat), aby skutecznie i profesjonalnie obsłużyć Twoje kolejki znajdziesz tutaj.

Jeśli przekonał Cię ten tekst, wypróbuj kolejkomat firmy „WidNet”. Naszym zdaniem, KolejkoBot jest obecnie jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, jakie można znaleźć wśród systemów kolejkowych. Zapoznaj się ze szczegółową ofertą na naszej stronie lub zapytaj.

Tekst: Janusz Jurczyk