Aktualności

Kolejkomat (system kolejkowy) - Kolejkomat z wyświetlaczem na diodach?

Kolejkomat z wyświetlaczem na diodach?

Obserwując obecny rynek kolejkomatów i generalnie systemów kolejkowych bardzo często spotykam się z rozwiązaniami, które jeszcze korzystają z wyświetlaczy diodowych do prezentacji numerów. Nie jednokrotnie również z przycisków manualnych. Nie wygląda to ani dobrze, ani profesjonalnie ani nawet nie jest estetyczne. Nie ma to też niczego wspólnego z funkcjonalnością.

Jestem przekonany że wiele firm, które kiedyś zainwestowały w kolejkomaty przekonało się iż inwestowanie w system, który wyprodukowała i montuje samodzielnie mała firma może nam zagwarantować wyłącznie to, że system ten szybko się zestarzeje i nikt nie będzie go nam modernizował ani dbał o to, aby był krótko mówiąc „na czasie” i zgodny z aktualnymi trendami.

Ledy – znak słusznie minionej epoki – wizytówka czasów gdy na każdym dworcu kolejowym znajdował się taki „nowoczesny” wyświetlacz. Przyciski manualne (tzw. grzyby) – tak wyglądają jak się kojarzą.

Czy naprawdę chcemy aby nasz klient wszedł do naszej firmy i na wejściu otrzymał „informację wizualną”, która powie mu bez słów „U nas działamy wg zasad minionej epoki”?

Od razu przychodzą mi na myśl słynne cytaty z filmów Stanisława Barei: teksty w stylu „To jest miś na skalę naszych możliwości” ... czy : „Z twarzy podobny zupełnie do nikogo”.

Oczywiście kiedyś takie rozwiązania były „na czasie” głównie z powodu cen wyświetlaczy LCD które były bardzo drogie. Dziś jednak czasy się zmieniły i najwyższy czas zainwestować w coś, co pokaże że jesteśmy firmą idącą z duchem czasu – a nawet nieco je wyprzedzamy. Dziś na rynku wyświetlacze LCD potrafią być tańsze od zwykłego analogowego wyświetlacza diodowego.

Na szczęście tendencja jest dobra. Coraz więcej klientów wymienia stare rozwiązania na te nowoczesne. Samodzielne drukowanie biletów przez klientów może być realizowane na profesjonalnym, niedrogim urządzeniu, z dużym wyświetlaczem LCD, które pokreśli prestiż naszej jednostki. Będzie nie tylko dobrze wyglądało ale również kojarzyło się z nowoczesnością. Będzie przy tym bardzo funkcjonalne i łatwe do rekonfiguracji (zmian wyglądu i funkcjonalności).

Duże niedrogie wyświetlacze centralne montowane w poczekalniach, na korytarzach i wszędzie tam gdzie przebywa dużo osób pozwolą nie tylko na prezentowanie kolejnych numerków ale w sposób profesjonalny ładny i subtelny wyświetli reklamę usługi lub Waszego produktu.

Kolejkomat nie musi być tylko kosztem dla naszej firmy. On może przynosić nam korzyści i dodatkowy zarobek – czy to od reklamodawców czy za pośrednictwem tego, że sami zareklamujemy na nim swoją usługę czy produkt. Przecież nasi klienci czekając w poczekalniach nudzą się – gwarantuję, że dokładnie zapoznają się z każdą wyświetloną reklamą – a o to przecież nam chodzi.

Wykorzystanie wyświetlaczy stanowiskowych w technologii LCD również przyniesie nam te same korzyści. Klienci siedzący przed drwiami gabinetu będą na niego patrzeć „jak w obrazek”, bo przecież za chwilę może tam się pojawić ich numerek, który bedzie oznaczał że mają wejść do gabinetu. A przy okazji przeczytają każde słowo które im zaserwujesz na tym urządzeniu.

Wszytko to pod warunkiem, że wybierzemy właściwy system kolejkowy który to wszystko umożliwia. Który oprócz funkcjonalności wywoływania klientów będzie miał zaimplementowane mechanizmy emisji reklam oraz komunikatów publikowanych na urządzeniach.

Bez wątpienia takim rozwiązaniem jest KolejkoBot firmy WidNet. Ale przekonaj się o tym sam. Przeanalizuj materiały na stronie KolejkoBota. Jestem przekonany, że dojdziesz do tych samych wniosków.

Tekst: Janusz Jurczyk